14. září: Tohle potřebujete vědět (nejen) o úterním obchodování v USA

Index Dow, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, klesl o 0,84 % na 34 577,57 bodu. Širší index S&P 500 odepsal 0,57 % na 4 443,05 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 0,45 % na 15 037,76 bodu. Index volatility VIX vzrostl jen o 0,46 % na 19,46 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA se snížil o čtyři bazické body na 1,284 %. Ropa, zlato i stříbro zdražily zhruba o půl procenta, bitcoin i ether posilovaly ještě výrazněji (+3 %, respektive +2 %).

S&P 500 14. 9. 2021

Meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA v srpnu zpomalil na 0,3 % z červencových 0,5 %. Bez zahrnutí kolísavých cen potravin a energií činil růst 0,1 %, což bylo nejméně za šest měsíců. Údaje signalizují, že inflace již možná dosáhla svého vrcholu, ačkoli by se v důsledku potíží v dodavatelských řetězcích mohla ještě po určitou dobu držet na vysoké úrovni.

„Akciový trh by potřeboval úlevu na úrovni inflace, ale bez toho, aby to vyvolávalo obavy o růst ekonomiky. A takový obrázek nyní nesledujeme,“ říká Liz Ann Sonders, šéfka investičních strategií ve společnosti Charles Schwab.

Účastníci trhu se zaměřují na investiční plán amerického prezidenta Joea Bidena v objemu 3,5 bilionu dolarů. Pokud projde Senátem, očekává se, že bude zahrnovat zvýšení korporátní daně na 26,5 % z nynějších 21 %.

KOMPLETNÍ SHRNUTÍ ÚTERNÍ SEANCE NA WALL STREET: https://www.investicniweb.cz/americke-akcie-14-zari-2021

Investiční web

Investiční web je plně tématickým finančním médiem, které umožňuje každému uživateli přizpůsobit si obsah podle jím preferovaných témat. Je jedno, zda jste aktivním investorem, který obchoduje na měnovém trhu nebo s akciemi na pražské burze, začínajícím investorem, jenž se snaží zorientovat v pravidlech investování, nebo jen spotřebitelem, který se chce vyznat v nabídce hypoték. Obsah na Investičním webu je prezentován v moderní formě, a to včetně videí denně natáčených v televizním studiu.

Nic z toho, co vám na Investičním webu nabízíme, by nešlo bez profesionální redakce, kterou tvoří zkušení burzovní novináři, redaktoři, editoři a moderátoři. Investiční web si užijete na desktopech, stejně jako na chytrých telefonech nebo tabletech.

Více informací na: www.investicniweb.cz

Zdroj: Kurzy.cz