ČBA zveřejnila svou alternativu k mimořádné dani za 50 mld. Kč – vláda ji zřejmě odmítne


Česká bankovní asociace (ČBA) zveřejnila své návrhy na podporu ekonomiky, které vládě předložila v létě, a které měly být alternativou k mimořádné dani. Návrhy zahrnují podporu dostupného bydlení, financování dopravní infrastruktury, pomoc občanům při pokrytí finančních závazků, investice do digitalizace a další spolupráci s Národní rozvojovou bankou. Celkový přínos pro stát by byl podle ČBA minimálně 50 mld. . Podle dosavadních informací to vypadá, že na uvedené návrhy nepřistoupí, ministr financí minulý týden uvedl, že chystá vlastní návrh zdanění neočekávaných zisků bank.

J&T BANKA, privátní a investiční banka úspěšných

Od roku 1998 nabízí služby a poradenství, které řeší nejen současné potřeby klientů, ale zohledňují i širší rodinné vztahy a delší časový horizont. Ochraňují majetek nejen před ekonomickými vlivy, ale i proti legislativním změnám a životnímu běhu. Zahrnují multigenerační správu majetku a nástupnictví, investiční poradenství, obchodování s cennými papíry, správu a strukturování majetku či služby life-style managementu. Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytuje specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic.

Do bankovního holdingu J&T Finance Group SE patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, J&T Banka d.d. v Chorvatsku a slovenská bankovní skupina 365 (dříve Poštová banka).

Více informací na: www.jtbank.cz

Zdroj: Kurzy.cz