Closing Bell & výhled na 15. 5. (14.5.2019)

 V úterý trhy korigovaly pondělní ztráty a hlavní indexy si připisovaly více než procento. Technologický Nasdaq rostl o procento a půl.
Investoři byli dnes uklidňováni slovy prezidenta Trumpa, který dále označuje jednání s Čínou jako dobrý dialog a že jednání neskončila. Obě strany souhlasí s dalším pokračováním rozhovorů.
Dařilo se především titulům, na které má probíhající obchodní válka největší vliv, jako jsou Boeing nebo Caterpillar. Trhy podpořil také téměř dvouprocentní růst akcií Apple. Zítra Čína zveřejní vývoj maloobchodních tržeb průmyslové produkce, Německo a Evropa předběžná čísla HDP, a USA přinesou například vývoj maloobchodních tržeb, průmyslové produkce, nebo stavu zásob ropy. Volatilita pravděpodobně zůstane dále zvýšená a trhům bude patrně ještě trvat, než obnoví důvěru k dosažení obchodní dohody. 

Grant Capital a.s. / Nejlepší spojení s kapitálovými trhy

Společnost Grant Capital již přes 10 let poskytuje podporu pro obchodování a investování na kapitálových trzích v USA i Evropě. Zákazníkům připravuje individuální investiční záměry. Aktuálně využívá zejména programovatelné technologie pro robo-advisory, které zákazníkům nabízí chytré a efektivní řízení rizik obchodování odbourávající zejména psychologické překážky dnešního investora. 

Více na: www.grantcapital.cz

Zdroj: Kurzy.cz