Extrémní výkyvy počasí v Evropě: Tropy, bouřky, požáry ale i sníh

Zatímco na jihu Evropy se po vlně bouřek opět pomalu vrací tropické teploty, jinde hrozí silný vítr a někde dokonce v polovině června napadl sníh.

Pokud máte rádi změny, počasí v Evropě je v současné době přesně to pravé pro vás. Výstraha před silným větrem v Německu a Chorvatsku, bouřky ve Francii, Řecku, Maďarsku a na jihu Evropy, v rakouských horách a na Slovensku dokonce napadl sníh.

Ve Španělsku v současné době panuje výstraha před vysokými teplotami, bouřkami a silným deštěm. Itálie je připravena jen na silný vítr a bouřky, teploty se tam zatím drží v normálu.

Chorvatsko a Řecko také čelí vlnám bouřek. Na řeckém ostrově Rhodos dokonce musí řešit lesní požáry. Po prudkých bouřkách pak také hasiči potýkají se zatopenými sklepy a podobnými událostmi.

Tromba – Campania Itálie

Na jihu Francie platí varování před bouřkami, v Německu také a ještě tam hrozí silný vítr. Také v Rakousku platí výstraha před bouřkami, tam se ale v Alpách dočkali uprostřed léta sněhové nadílky – například na ledovci Kaunertal vrstva čerstvého sněhu zasypala staveniště nové lanovky.

Podobné záběry hlásil také Lomnický štít na Slovensku, kde  místní zaskočila vrstva nového sněhu uprostřed letní sezony. 

V Polsku, Litvě a Dánsku také hrozí bouřky.

Počasí v Severní Evropě

Meteorologové ve Finsku varují před nebezpečím lesních požárů, stejná výstraha platí i v Norsku.

Zdroj: Kurzy.cz