Generali Fond silné koruny nabízí 100 % zajištění a výnos až 3 % ročně

Konzervativní nástroje stále vydělávají minimálně a akcie kolísají. Jednou z mála vytrvale rostoucích investic je česká koruna. Běžní klienti do ní mohli dosud investovat jen velmi omezeně a s rizikem. Teď se ale na trhu objevil nový fond, který vše zjednodušuje. A přidává 100 % zajištění.

Jak vydělat na posilování české koruny

Česká koruna posiluje opravdu dlouhodobě. Zatímco v roce 2000 jsme za euro platili 36 Kč, v lednu 2019 to bylo už 25,70 Kč. Tedy téměř o třetinu méně.

Tento trend přerušily v poslední době jen účelové intervence České národní banky. Ty ale už skončily, koruna znovu roste a samotná ČNB prognózuje posilování domácí měny vůči euru v dalších letech. Ve prospěch sílící domácí měny dál hraje dobrý ekonomický vývoj České republiky, naše dotahování se na ekonomickou úroveň západních států, i kladný rozdíl klíčových úrokových sazeb ČNB a eurozóny.

Problém je v tom, že na měnu, v níž máte příjmy i většinu výdajů, si jen tak nevsadíte. Generali Investments CEE proto přišla se zajímavým investičním produktem, který to umožňuje. Navíc při dodržení stanovené doby investování zajišťuje 100 % hodnotu investice nákupem a držením českých státních dluhopisů. Klient nese kreditní riziko českého státu, jeho schopnosti splácet své závazky.

 

Opak divokých spekulací

Jestliže doposud byly sázky na měny spíše spekulací, je Generali Fond silné koruny poměrně konzervativní produkt. Ovšem se zajímavým potenciálem ročních výnosů.

Jak to celé funguje? Fond za drtivou většinu získaných peněz nakoupí státní dluhopisy. Za malou část portfolia nakoupí portfolio manažer měnové opce. Jestliže koruna k euru ve stanoveném dni v roce, k tzv. Dni fixingu, bude silnější alespoň o 50 haléřů než na začátku, opce přinese klientům výnos 3 %.

Nemusí růst každý rok

Počáteční kurz, se kterým srovnáváme aktuální každý rok tržní kurz CZK/EUR, zůstává fixovaný po celé pětileté období. To znamená, že koruna nemusí růst stále, ba ani meziročně. Může se dokonce odpoutat od dlouhodobého trendu posilování vůči euru a v průběhu roku kolísat. Postačí, pokud bude v Den fixingu silnější proti společné měně alespoň o 50 haléřů než na počátku. Průběžné výnosy z dluhopisů kryjí náklady na provoz fondu i riziko situace, kdyby koruna proti euru přece jen oslabila a měnová opce pro daný rok vypršela bez hodnoty.

Bez daní a bez poplatků

Fond je otevřen na 5 let. Během akumulačního období končícího v květnu a při držení investice do splatnosti nezaplatí investoři žádné vstupní ani výstupní poplatky. Zajištění počáteční investice ve výši 100 % platí ke konci doby trvání fondu. Navíc při pětiletém horizontu klient automaticky splní tzv. tříletý daňový test. Což znamená, že jeho zisk bude osvobozený od daně z příjmů.

Podílové listy Generali Fondu silné koruny lze upisovat u obchodních zástupců a na pobočkách České pojišťovny a Generali Pojišťovny. V nabídce jsou také u vybraných finančních zprostředkovatelů. Výčet všech rizik investování do fondu najdete ve Statutu fondu. Více informací o novém fondu naleznete na generali-investments.cz.

Zdroj: Kurzy.cz