Koupaliště pomohou překonat horka. Pár dalších rad pro přežití přijde vhod

Páni, to je ale horko! Už aby to skončilo! Kdo to má vydržet? Láteříme všelijak na slunné dny. Vždyť je to krásné, ne? V létě má svítit sluníčko a v zimě má být sníh a mráz. Takto to střídá matka příroda v našich krajích. Nuže, když už tu tropické teploty máme, tak vyrazíme na koupaliště. A podíváme se na pár dalších tipů, jak výheň snášet lépe.

Koupaliště nemůžete využít v práci. Přitom horko je problémem pro výkonnost i soustředění

Jakmile se nám něco nelíbí, je naprosto přirozené, že tento diskomfort se nějak odrazí i na naší práci. Kromě problémů technologických: zedníkům malta schne rychle a potraviny v kuchyních se rychleji kazí, tu máme třeba stížené podmínky v neklimatizovaných místnostech.

Většina zaměstnavatelů je schovívavá. V bankách a kancelářích je povolen krátký rukáv a šortky, horké provozy dostávají zvýšené dávky tekutiny a nebo třeba častější pracovní přestávky. Na koupaliště vás v pracovní dobu asi nepustí.

když je horko koupaliště a rybník ozvěží
Když je horko, rybník nebo koupaliště ozvěží

Koupaliště a rybníky příjemně ochladí

Přirozené je schlazení ve vodě. Pozor na skoky přímo do vody. Rozpálení na sluníčku je vhodné napřed ochladit ve sprše. Taky je vhodné vyhledávat spíše stinná místa pod stromy. Opékání na sluníčku je kvůli spálení se a ohrožení rakovinou kůže doslova nevhodné.

V případě přírodních nádrží – rybníky, jezera, potoky či řeky – si dejte pozor jednak na zranění nohou a při skocích do vody. U stojatých vod se někde ve zvýšené míře vyskytují sinice.

Klimatizovaná nákupní centra i chladné vinné sklípky

Jestliže vás nebaví válení u vody a doma nemáte klimatizaci, vyzkoušejte návštěvu nákupního centra. Rozhlehlé areály povětšinou nabízejí místa k sezení, lavičky, dětské koutky, bary, rychlá občerstvení a samozřejmě nákupní prostory. Vše pěkně klimatizované a nepřátelé nakupovaní i jejich příznivci si mohou v klidu projít celý nákupák.

Určitě by se dalo přidat ještě více zajímavých tipů. Kromě toho co jíst nebo pít, když je horko, třeba další tipy na prostředí k ochlazení jako jsou vinné sklípky, hrady, zámky … (jkuc)