Uklidnění na zámořských trzích

Po dvou dnech poklesů jsme se dnes opět dočkali růstového dne. Akcie v energetickém sektoru byly dnes tahounem zámořských trhů po pravděpodobném útoku na dva tankery v Ománském zálivu. Jakýkoli obdobný konflikt potom posílá ceny ropy prudce vzhůru, na rozdíl od včerejšího nárůstu, způsobeného nad očekávání vysokými zásobami. V průběhu dnešního odpoledne ukazovala cenovka ropy nárůst o více než 4 %, následně ale chladla, přesto se drží ve výrazně zelených číslech nad 2% zisky. Ještě včera se ale obchodovala na dvouměsíčních minimech. Sektor energetiky díky tomu narostl o 1 %.
Analytici z Morgan Stanley dnes výrazně pomohly akciím Walt Disney, kterým změnili k lepšímu výhled nárůstu předplatitelů pro jejich službu Disney+ a poslali tak akcii k dnešnímu 4,4% nárůstu. Naopak akcie Twitteru propadly o 3 % poté, co analytici z Moffet Nathanson zveřejnily analýzu, ve které očekávají výraznější zpomalování tempa růstu tržeb. Index S&P500 zatím v tomto měsíci přidal 5 %, k čemuž mu dopomáhají předpoklady trhy, že FED bude podporovat ekonomiku, aby zmírnil dopad obchodní války s Čínou.
Dnešní nárůst se dá ale prezentovat spíše jako drobné umazání předchozích ztrát. Přeci jenom na ty nejzásadnější zprávy si budeme muset počkat do konce měsíce, kdy je v plánu pokračování hovorů mezi USA a Čínou. Předpoklady na trhu nám ale dávají výrazně rozporuplné signály. Zatímco přímé prohlubování obchodní války očekáváno není, zvyšování úrokových sazeb se obecně čeká již v příštím měsíci. A toto zvyšování je nejpravděpodobnější právě ve chvíli, kdy obchodní konflikt bude eskalovat.Zdroj: Kurzy.cz