V Eurojackpotu padla druhá nejvyšší výhra – výherce si odnese půl druhé miliardy Kč

Obrovské štěstí se usmálo na zatím neznámého výherce Eurojackpotu z Česka, který vyhrál 1,4 miliardy korun. V prvním výherním pořadí je sám, o svou výhru se tudíž nemusí s nikým dělit.

Eurojackpot zná opět své vítěze. Šťastlivec v prvním výherním pořadí si přišel na úžasnou částku 1 411 860 488 korun, tedy téměř půl druhé miliardy. 

Podle tabulky výher čerstvý miliardář pochází z Česka a v prvním výherním pořadí je sám – o výhru se tudíž nemusí s nikým dělit. To samé neplatí pro druhé a třetí pořadí.

O více než 27 milionů korun se podělí dva výherci z Německa. Částka necelých 6,5 milionu korun zase připadne třem šťastlivcům z Německa, Španělska a Norska. Ve 24. sázkovém týdnu Eurojackpotu byla vytažena čísla 8, 23, 40, 41, 42, / 2, 10 a v Extra 6 bylo vylosováno 212 247.

Nejvyšší možná výhra v loterii padla naposledky v roce 2016. Hráč z Bádenska-Württemberska v Německu vyhrál jako jediný 90 milionů euro. A v přepočtu 2,5 milardy korun vyhrál v roce 2015 muž středního věku z Pardubicka. Do sídla Sazky si pro pohádkové peníze přijel vlakem. Část výhry si pak odnesl v bankovkách v batohu.

Šťastlivec, který v pátek vyhrál v loterii Eurojackpot téměř půl druhé miliardy korun, se o svou výhru už přihlásil. Její vyplacení chce řešit až v pondělí. Informoval o tom deník Blesk.

Velké štěstí se v pátek usmálo na Čecha, který vyhrál 1,4 miliardy korun v loterii Eurojackpot. V sobotu odpoledne se o svou výhru přihlásil, řekl pro deník Blesk mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Friedmann rovněž potvrdil, že zná jeho identitu, vzhledem k tomu, že si vsadil online přes internet. „Výherce ze hry Eurojackpot vsadil prostřednictvím internetu na portálu www.sazka.cz. Vsazení online je možné pouze po řádné registraci zákazníka, který uvede jméno, příjmení, rodné číslo, email a bankovní spojení. Sazka proto identitu výherce zná,“ uvedl Friedmann.

Vyplacení výhry chce výherce řešit až v pondělí. „Výherce nás už dnes odpoledne kontaktovatl a po dohodě s ním budeme v pondělí řešit proces výplaty výhry, do té doby si chce vše rozmyslet a alespoň trochu zpracovat skutečnost, že se stal miliardářem,“ dodal mluvčí Sazky. 

Zdroj: Kurzy.cz