Wall Street po delší době v červené. Roku -15 %

Americké akciové trhy se po delší době ocitly pod prodejním tlakem: Dow Jones ztratil 240 bodů, S&P 500 vykázal největší denní propad za dva měsíce. Nejvíce však ztrácel technologický Nasdaq . Akcie technologické Roku odepsaly -15 % po snížení doporučení od analytiků Morgan Stanley. Jednotlivé indexy zakončily následovně: Dow Jones -0,91 %; S&P 500 -0,82 %; Nasdaq Comp. -1,08 %

Akcelerátorem událostí byl opět americký prezident Donald Trump, který se nečekaně rozhodl obnovit cla na ocel z Argentiny a Brazílie, přičemž oba státy obviňuje ze systematické devalvace svých měn a získání nefér výhody.

Slabší data z ISM ze zpracovatelského sektoru pak ještě podpořily další výprodeje.

Kulminovala i cena ropy, barel WTI se držel těsně pod hranicí 56 USD za barel. Cena zlata beze změny, Euro na páru s dolarem posílilo o +0,64 % k 1,1080 EURUSD.

Patria.cz je investiční portál společnosti Patria Finance a.s. s real-time daty zaměřený na domácí a zahraniční kapitálové trhy. Poskytujeme online informace a analytickou podporu z oblasti financí, makroekonomiky a investic. Samozřejmostí jsou také aktuální investiční tipy a dlouhodobá investiční doporučení. Akcie, měny, komodity, investice, doporučení – vše přehledně na jednom místě.

Zdroj: Kurzy.cz