Wall Street se opět propadla; pro Nasdaq to byl nejlepší týden v roce; akcie First Republic Bank za 5 USD?

Americké akciové trhy pokračovaly v jízdě připomínající horskou dráhu, když po včerejší rally opět následoval hluboký propad. Dow Jones byl s 1,2% nejslabším z hlavního tria indexů na Wall Street, když S&P 500 ztratil 1,1 % a Nasdaq odepsal 0,49 %. Vývoj indexu Nasdaq 100 se po celý týden dost vymykal vývoji zbytku trhu a dnes zaznamenal první pokles v tomto týdnu. Přesto si Nasdaq v tomto týdnu připsal 5,8 %, což je nejlepší týdenní výsledek za poslední čtyři měsíce.

Čtvrtý růst v řadě jsme dnes viděli u akcií AMD a Nvidia. Těmto producentům čipů očividně svědčila špatná nálada na trhu, která výrazně zamávala s očekáváním dalšího vývoje sazeb směrem dolů. Technologické tituly, které jsou tradičně citlivé na budoucí očekávání ohledně úrokových sazeb, tak z této situace velmi dobře profitovaly. Zisky si dnes zapsaly i akcie Alphabet nebo Microsoft.

Strach investorů opět přicházel především z bankovního sektoru, když index bank KBW Bank Index odepsal 5,25 %. Za celý týden tudíž tento index ztratil hrozivých 14,5 % poté, co v minulém týdnu odepsal dokonce 15,7 %. V rámci tohoto indexu si nejhůře vedly akcie First Republic Bank, Western Alliance a US Bancorp. Situaci dokresluje fakt, že nejsilnějším bankovním titulem dnes byly akcieCitigroup, které ztratily „pouhá“ 3 %. Na propadu akcií First Republic Bank se podepsala nelichotivá analýza společnosti Wedbush, která uvedla, že této bance nepomůže ani oznámené zrušení dividendy a speciální finanční injekce, když má před sebou ještě mnoho problémů. Analytici Wedbush srazili cílovou cenu pro její akcie na 5 USD z předešlých 140 USD.Zdroj: Kurzy.cz