Wall Street si i dnes připsala ztráty, Apple -1,8 %

Dnešní obchodování ve Spojených státech bylo ovlivněno několika negativními zprávami. První informací bylo oznámení prezidenta USA Donalda Trumpa o možném odkladu obchodní dohody s Čínou, a to až do doby po prezidentských volbách v roce 2020. Druhou zprávou bylo oznámení Bílého domu ohledně plánovaného uvalení cel na čínské zboží k 15. 12. 2019. Na tyto zprávy dnes akciové indexy třetí den v řadě odepisovaly zisky z minulých týdnů.

Další novinkou, kterou prezident Trump nepotěšil investory, byla jeho reakce na francouzskou daň z digitálních služeb, která činí 3 % z příjmů technologických společností působících ve Francii. Prezidentova administrativa uvedla, že by mohla uložit cla až do výše 100 %, tedy 2,4 miliardy dolarů z dovozu francouzského šampaňského, sýrů a dalšího luxusního zboží. Poslední zprávou, která se dotkla akciových trhů, bylo znovu zavedení cel ze strany USA na ocel a hliník, kteréžto jsou dovezeny z Brazílie a Argentiny.

Mezi nejvíce zasažené sektory při dnešní obchodní seanci patřily technologie a polovodičový sektor. Apple v návaznosti na možný spor USA s Francií a eskalaci napětí s Čínou odepsal 1,8 %, Facebook a Amazon klesly přibližně o 0,5 %. Z polovodičového sektoru se nedařilo našemu preferovanému titulu Nvidia, která zakončila seanci o 0,8 % níže. Podobný výsledek si připsal Intel nebo Micron, jejichž akcie odepsaly 2,8 % resp. 2,5 %. Mezi nejslabší článek Indexu S&P 500 patřila společnost Freeport-McMoRan, která oslabila o 4,6 % v reakci na zprávu o možném odložení podpisu obchodní dohody.

Index Dow Jones oslabil o 1,01 %, S&P 500 o 0,66 % a technologický Nasdaq o 0,55 %.
Zdroj: Kurzy.cz