Wall Street zakončila v zeleném, Qualcomm +23 %

Americké akciové trhy zakončily dnešní obchodní den v zelených číslech, když posílily o několik desetin nad úroveň včerejšího závěru, případně zůstaly beze změny. Index S&P 500 uzavřel seanci na 2907 bodech a pohybuje se tak na nejvyšších hodnotách za posledních šest měsíců. Mírné zisky zaznamenal i dolar, který vůči euru přidal 0,2 % na hladinu 1,128 EUR/USD.

Hvězdou dne byly akcie Qualcomm, které posílily o 23,2 %. Impulzem pro takto velký nárůst byla zpráva, že se společně s Applem dohodli na ukončení všech vzájemných soudních sporů. Apple by tak měl platit licenční poplatky a navíc uhradit jednorázovou platbu. Qualcomm pak v prezentaci uvedl, že očekává dopad na zisk ve výši 2 USD na akcii. Samotný Apple nakonec na zprávu příliš nereagoval a zůstal beze změny. Své zisky ale naopak odepsal Intel, jehož akcie přidaly „pouze“ 0,8 %. Dařilo se rovněž Netflixu, který zpevnil o 3 %, a to před výsledky, které budou reportovány po závěru obchodování.

Výprodej naopak poznamenal provozovatele zdravotnických zařízení, a to v obavách o další směřování v návaznosti na různá politická prohlášení. K tomu se pak přidal výhled společnosti J&J, která očekává pokles tržeb v celém segmentu. Výsledkem je propad akcií Tenet Healthcare o 11,3 %, HCA o 10 % a například United Health o 4 %.

Index Dow Jones posílil o 0,26 %, Nasdaq o 0,30 %, když S&P 500 zůstal se zelenou nulou beze změny.
Zdroj: Kurzy.cz