Minilift je perfektní změna, která zvýší váš šarm

Plastická chirurgie se od první zmínky z poloviny 3. tisíciletí před naším letopočtem posunula o pověstné světelné roky dál. Od prastaré operace zlomeného nosu přes léčbu popálenin, oblíbené liposukce, úpravy očních víček nebo úpravy poprsí toho dnes moderní plastická a kosmetická chirurgie dokáže daleko více. Zákroky jako třeba minilift obličeje například výrazně zkracují dobu rekonvalescence.

Estetická chirurgie vás omladí o spoustu let

Estetická chirurgie je součástí plastické chirurgie. Doslova se dá říct, že estetické zákroky v současnosti převyšují počet zákroků klasické plastické chirurgie, která napravuje různá úrazová poškození. Estetická chirurgie dokáže omladit o řadu let ženy i muže. Hitem jsou různá vylepšení obličeje, krku, ale samozřejmě poprsí, břicha nebo stehen.

Ordinace nebo přímo specializované kliniky najdete prakticky po celé České republice. Při výběru hraje velkou roli nejen dostupnost, ale zejména renomé kliniky, ošetřujícího lékaře a přirozeně i cena. Specializované kliniky se někdy orientují pouze na určité části těla. Důležitá je samozřejmě pooperační a následná ambulantní péče po zákroku.

ilustrační foto

Facelifting nebo minilift? Najdete rozdíl?

Jednoduchým překladem z angličtiny je facelifting prakticky vyhlazení či vytažení tváře nebo krku. U faceliftingu estetický lékař posuzuje spoustu faktorů, které mohou mít vliv na výsledek zákroku. Kromě neinvazivních zákroků jako je chemický peeling, mikrodermabraze nebo laser přichází v úvahu škála zákroků pod lokální nebo celkovou anestézií. Zde patří třeba vytažení obličeje pomocí vláken nebo vkládání implantátů. V úvahu je nutno brát věk pacienta a vlastnosti kůže. Roli hraje celkový zdravotní stav a nebo třeba profil kostí na tváři.

V případě miniliftu se jedná o drobné a méně invazivní zákroky zaměřené na pokles kůže a měkkých tkání v oblasti obličeje a horní části krku. Je ideální pro všechny, jestliže potřebujete rychlou rekonvalescenci nebo toužíte pouze po malých jizvách. Minilift patří mezi ambulantní zákroky v lokální anestezii a za 1 – 1,5 hod odcházíte domů, kde pak dodržujete důsledně doporučení lékaře. Obvykle je minilift vhodný kombinovat s liftingem krku, operací očních víček nebo liposukcí podbradku.

Krása a zvýšení sebevědomí jsou obvyklým cílem

Estetická chirurgie cílí na spokojenost dnes už nejen žen. Včasné a vhodné zákroky prodlužují mladistvý vzhled. Jako každý vnější lékařský zákrok do lidského těla sebou nese svůj díl rizika i toto lékařské odvětví. Obvyklým rizikem je stejně jako u všech lékařských zákroků anestézie nebo třeba lokální otoky. Doporučení k zákroku dává lékař a proto je nutné respektovat všechna nutná opatření při výkonu samotném. Další dávku doporučení pak dostanete po dobu rekonvalescence, které je pro zdárný výsledek nutné dodržovat též.

Ať už si vyberete minilift nebo třeba liposukci, jdete přece za svým cílem. Chcete být hezčí a zvýšené sebevědomí vás zbaví předchozích obav. A to přece za celým procesem zkrášlení od návrhu vylepšení, jeho provedení a následnou rekonvalescenci stojí, ne? (jkuc)