Ostrov Djerba má chladnější počasí než v Česku. Nevěříte?

Vášniví cestovatelé si již určitě zvykli, že pokud se chtějí vyhřívat na sluníčku, musí navštívit naše jižnější sousedy. Pokud jim však obvyklá Itálie nebo Chorvatsko nestačí, stačí zakoupit dovolenou třeba v Řecku, na Krétě a nebo ještě jižněji do Egypta nebo na ostrov Djerba v Tunisku. Horko v Česku však bylo letos takové, že se jezdíme do Tunisu zchladit.

Ostrov Djerba má příjemné klima. Tvrzení „horko jako v Africe“ už neplatí. Můžeme říkat horko jako v Česku

Proklínat nápad dovolené na ostrově Djerba? Z horka do ještě větší výhně? Nakonec to nemusí být špatný nápad. V Česku bylo ve 33. týdnu nezřídka přes 32°C a na Djerbě jen 29°C. Příjemný vítr od moře vás příjemně ochlazuje a obvyklá all inclusive zajišťuje pravidelný příjem jídla i tekutin. Vše pěkně bez starostí. Pokud vychytáte správný okamžik a zakoupíte dovolenou jako first minute a nebo naopak last minute, potom si můžete užít doslova za málo peněz hodně muziky.

Obavy z dovolené v Tunisku můžete nechat doma

Země jako je Tunis nebo Egypt mají nezanedbatelné příjmy právě z cestovního ruchu. Na plážích běžně potkáte muže označené nápisy „security“ a na ostrově Djerba tomu jinak není. Nezřídka se po pláži prochází i ozbrojené složky a mnohé turisty tak může překvapit muž se samopalem. Jsou však zřetelně označení a často je vidíte projíždět pláží třeba na čtyřkolce.

Samozřejmě je vždy obezřetnost na místě. Muslimské země mají opravdu jiné zvyklosti a my Evropané nemusíme zbytečně provokovat. V případě žen platí zejména vyhnout se přílišnému odhalování mimo resorty a u mužů třeba zbytečnými řečmi o vepřovém. Zkrátka ctěme místní zvyky.

Na Djerbě prší a v Česku je sucho. Trochu bláznivá příroda

Turisté na Djerbě mohli zažít zajímavý úkaz v podobě průtrže mračen v pondělí dopoledne 20. srpna. Ovšem podobně jako někdy u nás se může stát, že vyprahlá země a nebo kanalizace nestíhá příval vody pobrat. Náhodou máme k dispozici pár fotek, které můžeme ukázat. (jkuc)

  • Horko v Čechách i na Djerbě-1