Písečná pláž? Chorvatsko nabízí i skryté pláže

Každoročně bezmála 1 milión Čechů navštíví Jadran. Mapa Chorvatska je plná zajímavých míst. V pohodě se domluvíme a příjemná je pro nás i teplota moře. je pár hodin jízdy autem. Apartmány můžeme zamluvit přes internet a můžete vyrazit. Pak už vás čeká vaše vysněná písečná . Chorvatsko nabízí i tichá skrytá zákoutí.

Písečná pláž v Chorvatsku bývá přeplněná. Přitom třeba kousek od vás je skrytá pláž, kde nikdo není

Skrytou nebo utajenou pláží nemyslíme soukromé pláže u apartmánů, kam můžete jít hned po snídani. Trocha dobrodružství přece nemůže škodit. Mapa Chorvatska vám může pomoci najít skrytou a třeba na vás bude čeka i utajená písečná pláž. Chorvatsko takovými místy oplývá a vy o tom třeba ani nevíte. Mnohdy jsou to místa, kam můžete dojít pěšky. Odměnou je klid a soukromí.

Mapa Chorvatska je plná zátok a útesů

Pokud si netroufáte hledat podle mapy, poptejte se domácích. Někdy jsou ochotní, ale často si své klidné místo nechají pro sebe. Třeba přímo na ostrově , známé centru našich dovolených, takové místo taky je. Není odnikud vidět, směrová tabule k němu taky není. Má tedy velmi zajímavé parametry stát se vaši skrytou soukromou pláží.

Skrytá pláž s téměř dokonale utajenou cestou

Naši průvodci nás navádějí, sami bychom odbočku přejeli. Jedeme pár stovek metrů po zpevněné a posléze polní cestě. Je zakončena mlázím. Slyšíme moře, vidíme ho. Ale jak se dostat křovím? Pár kroků a úzká pěšina nás vede k moři. Po pár desítkách metrech překonáme menší svah. Jsme tu. Vidíme moře, útesy, kamínkovou pláž a hlavně klid.

Písečná pláž to sice není, ale je tu klid

Různě velké kamínky nebrání pohybu, klidně to jde i na boso. Což cestou maliním moc nešlo. Na každou stranu asi 100 metrů místa a stejně daleko útesy, které zátoku ohraničují. Nijak nerušíme pár (žena bez horního dílu plavek) a jdeme na druhou stranu. Později se k nám a našim průvodcům ještě přidává další rodinka. Jídlo a pití máme sebou a na malou si můžeme odskočit do křoví.

Útesy lákají, ale skákat z nich považujeme za nebezpečné. Nadšeně se potápíme a později se sem vracíme další dny. Snad tu bude i příští rok. A kde že to tedy přesně je? To vám říct nemohu, už by to nebylo utajené místo. (jkuc)