Festival Mácháč 2018 na závěr prázdnin nezklamal

Na sklonku léta přichází čas největšího českého beach ope air festivalu v Doksech. Již tradičně na pláži Klůček a opět jak jinak než z kulisou nádherného prostředí Máchova jezera.

Na hlavní i vedlejší stage se představilo okolo 100 umělců

Nadšenci elektronické taneční hudby ve stylu například house, trance nebo elektro měli z čeho vybírat. Na několika stage, z toho jedna netradičně z části na vodě, se představili světové veličiny Armin van Buuren nebo Hardwell a další jako třeba Maurice West, Kill the Buzz, Mike Williams, Kura, Orjan Nilsen.

Festival Mácháč opět na tradiční pláži Klůček

Pro festival konaný letos 24. a 25. srpna je popravdě jediným vhodným místem právě pláž Klůček. Má dostatečnou kapacitu asi 10 000 míst a zázemí na slušné úrovni. Návštěvníci nesmí kempovat v autech, hudební produkce má svá hluková omezení a tak není divu, že i samotné město Doksy z festivalu profituje.

Návštěvníci se opakovaně na festival vracejí

Letošní Festival Mácháč měl svůj 14. ročník. V pátek sice hustě pršelo, ale vyprahlá písčitá půda a pláž stihla vše nasát, takže v sobotu to téměř nebylo poznat. Vzrušení přinesla nešťastná příhoda s opilým řidičem, který se řádně posilněn projížděl mezi davem lidí. Jen zázrakem se nikomu nic nestalo. Možní i proto se spousta tanečníků na festival vrací opakovaně.
A co, na jakém festivalu jste byli letos? (jku, foto kik)