Vegetační dlažba a její využití?

Zjistěte zajímavé informace o vegetační dlažbě a možnostech jejího využití! Budete překvapeni jaké možnosti se vám naskýtají.

Vegetační dlažba z betonu

Jde o nejběžnější dlažbu tohoto typu. Mezi její klady patří jednoduchá pokládka, přírodní vzhled, vysoké zpevnění zvolené plochy a efektivní odvod vody.

betonová vegetační dlažba
Vegetační dlažba z betonu

Vegetační dlažba vyrobená z betonu nepokrývá plochu zcela, v jednotlivých dlaždicích jsou otvory, jimiž prorůstá tráva. I díky tomu je pak výsledný vzhled pěkný a přirozeně vypadající, navíc mí plocha výborné odvodňovací vlastnosti. Běžně dostupná betonová dlažba je k dostání v šedém provedení, ale na výběr jsou i jiné barvy.

Zatravňovací dlaždice u betonu jsou poměrně těžké, ale jejich životnost je dlouhá a údržba snadná. Díky povrchu ošetřenému impregnací se nemusíte bát usazování nečistot nebo barevných změn. Vegetační dlažbu stačí občas zalít a posekat.

Využití dlažby

Vegetační nebo-li zatravňovací dlažba je ideální ke zpevnění venkovního parkoviště nebo nejrůznějších odstavných přístupových ploch na zahradě či pozemku. Lze ji využít také ke zpevnění svahu nebo koryt potoků a řek. Zatravňovací dlaždice můžete také použít jako variantu nášlapných kamenů na zahradě.

Kdy ne?

Za nevhodné plochy pro použití této dlažby lze označit ty, kde se předpokládá chůze starších nebo zdravotně postižených osob s invalidními vozíkem, francouzskými holemi, berlemi, nebo také chůze na podpatku. Kromě toho je vegetační dlažba nevhodná do míst, kde se pohybují děti na dětských kolech s postranními kolečky nebo odrážedlech.

Snadná pokládka výhodou

Pokud se pomine fakt, že betonová vegetační dlažba je poměrně těžká, její pokládka není nijak složitá. Ale, i když vás svrbí ruka a řezačka na dlažbu vás láká k práci, svěřte raději celou pokládku specializované firmě, která je zárukou kvalitní pokládky a dlouholetého fungování dlažby.