Pravidla dětského pokoje, na kterou hračku mu nesahat?

Dětský pokoj není jen obyčejná místnost, je to místo, kde děti rozvíjí svou fantazii, hrají si a kde nachází svůj úkryt. Zkrátka je to jejich království a stejně tak, jako má maminka zorganizovanou kuchyni, tak i děti mají ve svém pokoji určitý systém. Vždyť i tatínkovo nářadí v garáži má své místo a tento pořádek nesmí nikdo narušit. Na vlas stejně to chodí i v dětském pokoji.

Pečlivé a pořádkumilovné mamince se může někdy zdát, že mají děti v pokoji neustále nepořádek. Nenechte se ovšem zmást! To není nepořádek, je to jen systém uložení hraček, který chápou jen a pouze děti a jehož význam zůstává nezasvěceným osobám skryt.

Zkuste se ale vrátit do svých dětských let a pohleďte na změť hraček očima malých dětí. Než začnete hračky urputně srovnávat do polic a úložných boxů, nechte své ratolesti, aby vám udělali průvodce po svém království, pochopíte jistě mnohé a nepořádek dostane náhle určitý řád.

pravidla dětského pokoje
Dětský pokoj má svá pravidla

Srážka aut, dbejte zvýšené opatrnosti!

Zeptáte-li se například malého řidiče, proč jsou autíčka rozházená po celém pokoji, jistě vám rád a ochotně vysvětlí, že na cestě došlo ke srážce několika automobilů a čeká se na příjezd policie. Z tohoto důvodu se začínají tvořit kolony dosahující několika kilometrů. Není tedy přípustné, abyste začali autíčka uklízet, nejdříve vše musí policie řádně zdokumentovat a úklidem by došlo ke zničení stop. Vždyť i každý dospělák ví, že se od dopravní nehody nesmí ujíždět!

Vstup na staveniště zakázán!

Také rozházené kostky nejsou pouhým nepořádkem. Zatímco vy vidíte změť kostiček, ve skutečnosti může jít například o staveniště rodinného domku nebo i obchodního centra. A že stavba není žádná legrace, to ví přece každý. Vše musí klapnout a sesbíráním kostiček byste přerušili plynulou práci zedníků, kteří by neměli z čeho stavět. Mezi kostkami proto našlapujte zlehka a nebo radši na staveniště nevstupujte vůbec, může to být nebezpečné!

Podává se čaj o páté

Nejinak je tomu i v případě dívčího pokoje. Nejspíše tam nenajdete dopravní zácpy a staveniště, musíte si ale dávat pozor, abyste náhodou nenarušili čajový dýchánek. A jak takové odpolední posezení u šálku čaje poznáte? Jednoduše! Pokud v pokoji spatříte podivné seskupení plyšáků a panenek, bude to zcela určitě ono. Nedostali jste však písemnou pozvánku, doporučujeme se do této společnosti hraček nemíchat. Bylo by to jistě neslušné! V dívčím pokoji je také radno chovat se tiše. Může tam spinkat miminko.

Další věcí, která je v dívčím pokoji pro rodiče tabu, jsou deníčky a zápisníčky. Narušený program čajového dýchánku by vám dívenky možná odpustily, ale náhled do zápisníčku by braly jako podpásovku.

Zkuste se tedy někdy porozhlédnout po pokoji vaší ratolestí a zapomeňte přitom na dospěláckou přízemnost. Najednou i ten zdánlivě největší nepořádek bude dávat smysl.