Hypotéka s úrokem 1,99%? I v roce 2018 to jde! – část druhá

Hypotéka na koupi domu nebo bytu? Proč ne, ale … V předcházejícím článku jsme se věnovali základními podmínkami pro hypotéky a nyní se podíváme na chyby a přidáme i rady na závěr.

Častá chyba při žádosti

Častou chybou bývá při uzavírání žádosti duplicita nebo až několikanásobné žádání v různých bankách. Platí to jak u hypotéky, tak obecně u každého úvěru. V registrech dlužníků se totiž objevují i záznamy o otevřených žádostech. Jestliže tedy podáte žádost v jedné bance a druhý den jdete do jiné banky, s největší pravděpodobností se zde vyskytne problém s tím, že již někde máte aktivní žádost.

Jde to samozřejmě zrušit, ale zase se nemusíte dozvědět, jestli v té druhé bance náhodou nemají lepší podmínky. Jak z toho ven?

hypotéka

Dobrá rada pro všechny

Hypotéka není na jeden rok, ale často závazkem na celý život. Proto je velmi důležité zvážit všechny kroky. Přestože ve vaší bance možná budete mít díky vaší dobré historii hypotéku připravenu k okamžitému čerpání, poohlédněte se i jinde. Vaše banka má standardní podmínky pro všechny.

Hypotéční specialista pomůže vybrat hypotéku pro vás

 

U hypotéčních specialistů můžete získat jednak individuální podmínky pro získání úvěru, tak i další pobídky, které v bance nedostanete. Důrazně doporučujeme kontaktovat nezávislého hypotéčního specialistu, třeba prostřednictvím tohoto odkazu, který má o hypotéčním trhu dobrý přehled.

U refinancování se přesvědčte o podmínkách

Obdobně je vhodné zjistit podmínky jinde i u refinancování vaší hypotéky. Jednou za období a nebo podle úvěrových podmínek a smlouvy můžete hypotéku splatit. I v těchto případech se vyplatí včas, ideálně asi 3 měsíce před datem refixace zjistit podmínky u jiných bank a nečekat, až vám vaše banka hypotéku obnoví a zpravidla za horších podmínek než byste získali jinde.

Hypotéční specialista vám pomůže získat lepší podmínky a hlavní je, že vás to nestojí vůbec nic navíc. Naopak tím výrazně ušetříte. (jku)

(první část článku najdete zde)