Curve aneb jedna karta v peněžence

Plná peněženka různých kreditních i debetních karet může být minulostí, pokud začnete používat tuto kartu.  Všechny tyto karty můžete v klidu nechat doma a začít používat pouze Curve kartu. 

Základní přehled výhod a nevýhod právě zde.

Hlavní výhoda Curve?

Britský projekt používání jedné karty je v podstatě sdružení všech vašich karet do jedné. Nápad tohoto londýnského startupu vytvořit speciální MasterCard platební kartu s několika dalšími vychytávkami je geniálně jednoduchý a praktický.

Při placení Curve kartou si v mobilní aplikaci jednoduše nastavíte, kterou vaší  škály kreditních a debetních karet chcete platit, ale platíte fyzicky Curve card.

Kromě bezpečnostní ochrany svých karet nejen při placení v zahraničních obchodech, získávate výhodnější konverzní kurz a výhodu automatického cashback 1% při nákupech.

Co konkrétně Curve card zvládne?

 • sdružení všech kreditních a debetních karet do jedné fyzické karty
 • bez poplatků za používání i zřízení karty
 • podpora obou hlavních systémů Visa i MasterCard
 • bezpečnější placení na internetu
 • používání výhodnějšího konverzního kurzu
 • výběry hotovosti z bankomatů do výše 200 GBP měsíčně zdarma – ve stejné měně jako nahraná karta
 • automatický cashback 1% u obchodů jako Lidl,  Tesco, Ikea …
 • zajímavá funkce Go Back In Time – tedy možnost během 14ti dnů změnit kartu z které proběhne úhrada
 • při pořízení karty bonus 5 GBP (tj. asi 150 Kč) – pouze pokud do žádosti o kartu vyplníte promo kód: EA7M69ON

Nevýhody Curve karta?

 • pozor při výběru z bankomatu, některé banky považují tuto kartu za zahraniční – britskou a účtují poplatek (např. Moneta cca 196 Kč, ale i Německu 6,50€)
 • některé banky nebo systémy (AMEX, Diners Club …) omezují používání Curve, nelze tedy přidat do aplikace. Problémy například u Raiffeisenbank
 • nepodporuje anonymní karty, na kartě musí být jméno uživatele
 • možná delší lhůta pro získání karty (až 4 týdny, ale zaznamenáno obdržení i do týdne)
Výsledek obrázku pro card curve

Jak pořídit Curve card?

Základní Blue card je zdarma. Verze Black pak stojí 9.99GBP měsíčně a získáte s ní navíc 3 obchody pro cashback a limit 400 GBP pro výběr z bankomatu.

Kartu pořídíte přímo v aplikaci, kterou si stáhnete z webu https://www.curve.app/ (pro iOS a Android) a nebo Google Play a App Store. Registrace je velmi snadná. Pro získání bonusu 5 GBP stačí v posledním kroku zadat promo kód: EA7M69ON

Luxusní obálku s kartou potom obdržíte za 1 až 4 týdny. Abyste kartu obdrželi, musíte napřed do aplikace nahrát jednu vaši kreditní nebo debetní kartu.

Přidání vaší karty do Curve aplikace je snadné

V menu aplikace najdete přidat kartu. Vyfotíte ji a doplníte potřebné údaje. Pro verifikaci této nově přidané karty si Curve požádá o úhradu symbolické částky kolem 1,-Kč popřípadě až do výše 1 GBP, tj. asi 29 Kč. V poznámce u úhradě najdete u své karty ve vaší bance (aplikace či internetové bankovnictví) „CRV*C-….. from Curve“ který následně opíšete do aplikace Curve a vaše karta je verifikovaná. Curve následně symbolickou úhradu na vaši kartu vrátí.

Používání Curve karty v praxi

Kromě ušetřeného místa v peněžence to má své další výhody. Při placení si vyberete v Curve aplikaci kartu, s kterou hodláte platit. Zaplatíte v obchodě, na internetu a následně se vám objeví údaje o platbě ve vaší aplikaci. Pokud jste chtěli hradit jinou kartou, tak díky funkci Go back in time vyberete do 14ti dnů jinou kartou. Původní úhrada se zruší a připíše na nově zvolenou kartu. 

Platby v obchodech jsou u vaší banky zúčtovány výhodnějším kurzem asi o 3% podle typu banky.

Curve taky připisuje cashback. Osobně vyzkoušen Lidl v Belgii, Německu i Česku.

Závěr … Curve patří do vaší peněženky

Karta Curve by neměla chybět ve vaší peněžence pokud používáte více než 2 karty. Taktéž vám ušetří peníze při úhradách v zahraničí. Pokud dojde k rozšíření cashback z tříměsíčního zkušebního období u Bluecard na uvažované stálé, získáváte další peníze navíc, které můžete utrácet. Zajímavá je i funkce Go back in time umožňují přesun úhrad z jedné karty na druhou. 

Třešničkou na pomyslném dortu je pak zadání promo kódu EA7M69ON, po kterém získáte bonus asi 150 Kč.