Recepty našich babiček? Detoxikaci organismu zahajte po masopustu!

Naši předkové daleko více dbali na soužití s přírodou. Jejich recepty vycházely ze zkušeností předávaných z generace na generaci. Samozřejmou součásti byly i recepty na očistu organismu.

Lidské tělo unavené zimou a nedostatkem slunečního svitu se s přicházejícím jarem vyrovnává u každého z nás jinak. Vítanou příležitostí na očistu byl třeba 40 denní předvelikonoční půst, který následoval po masopustu (lidově ostatky, fašank, voračky, voráčí, končiny). Masopustní veselí obecně souviselo i s předkřesťanskými svátky konci zimy. Právě půst byl vítanou příležitostí, jak se vypořádat s tenčícími se zásobami potravin. Dnešní podoba půstu však může mít modernější podobu a receptem je právě moderní detoxikace organismu.

Vyžeňte z těla zdraví škodlivé látky

Snad každý chápe pojem detoxikace. Ale jak se zbavit toxických látek, které se v lidském těle shromažďují? Toxické látky totiž vznikají třeba při metabolizmu proteinů (kyselina sírová a kyselina fosforečná), sacharidů a tuků (kyselina octová, kyselina mléčná), při svalové činnosti (kyselina mléčná) nebo při povrchním dýchání (oxid uhličitý. Lidskému tělu neprospívají ani stresy a negativní emoce a pak četné chemické látky, které přijímáme ve stravě nebo i z našeho okolí. Platí přitom jednoduché pravidlo, že čím více těchto lidskému zdraví škodlivých látek v těle máme, tím více jsme unavení a naše tělo rychleji stárne.

Na detoxikaci platí recepty, které kupříkladu kyseliny neutralizují minerálními látkami. Jejich přeměna vede ke vzniku solí, které je potřeba z těla vyloučit. Voda je rozpustí a zároveň je přepravním prostředkem, který je z těla vyloučí vyloučí ledvinami, plícemi a kůží. Pokud by se tak nestalo, tak by se kyseliny i soli v těle shromažďovaly a způsobovaly četné problémy jako je zácpa, průjem, nechutenstvím, hlad, pálením žáhy, únava nebo podráždění. Mnoho toxinů se projevuje třeba studenými nohami, povlakem na jazyku, zanícenými mandlemi, bolestmi hlavy, migrénami, pálení chodidel nebo návaly pocení. Známé jsou i četné nemoci, které dlouhodobou intoxikaci provází: zubní kaz, paradentóza, ateroskleróza, křečové žíly, záněty mandlí, ekzémy, lupénka, alergie, žlučové a ledvinové kameny, revmatismus, dna, artróza, lipomy, fibromy, diabetes mellitus, gastritida, Crohnova choroba, Bechtěrevova choroba, Alzheimerova choroba, poruchy prokrvení, zvýšení cholesterolu, infarkt myokardu, cévní mozková příhoda, plísňová onemocnění, deprese nebo apatie.

Recepty, Výživa, zdravý životní styl na www.superherba.cz,

Jaké máme recepty na detoxikaci

Takto unavené a toxiny devastované lidské tělo se jich umí zbavit. Výživa lidského organismu se musí změnit a přitom stačí dodržovat některé zásady jako:

– konzumace zásadotvorných potravin;
– dostatečný denní příjem vhodných tekutin;
– dostatek pohybu;
– správný způsob dýchání;
– správná péče o tělo;
– dostatek spánku, odpočinku a správná relaxace.

Dalšími pomocníky jsou rostliny podporujících detoxikaci organismu. Z nich nejznámějšími je třeba Spirulina platensis (modrozelená mořská řasa), papája, aloe vera, ananas, echinacea nebo třeba česnek.

Recepty najdete u babičky i na internetu

Naše babičky si vystačily samy a předávaly si své zkušenosti od svých předků. S detoxikací můžete začít kdykoliv. Právě příležitost vylepšit vlastní zdravý životní styl v podobně před velikonočního půstu se však nabízí úplně sama. Omezte se v jídle, zkuste přidat více zeleniny a jestliže ani toto nestačí, můžete využít četných doplňků stravy, které vám cestu k lepšímu zdraví ulehčí a jenž můžete koupit třeba na stránkách jako je www.superherba.cz. Ano, bude to vyžadovat pevnější vůli a disciplínu. Toto vše se vám vrátí v podobě v podobě lepšího tělesného i duševního zdraví. Máte to vše ve vlastních rukách, ale vaše zdraví za to přece stojí, ne? (jkuc)